
To nejlepší z Japonska
Pojeďte do Země vycházejícího slunce! Seznamte se s jedinečnou kulturou s dlouhou a bohatou i pohnutou historií. Přesvědčte se na vlastní kůži o tom, proč je Japonsko ideálem přesnosti, čistoty, pořádku a spolehlivosti. Ochutnejte suši, rámen, okonomijaki a další speciality tam, kde je umí připravit nejlépe. Svezte se šinkanzenem, přespěte v rjókanu, navštivte trénink nebo zápas suma. Objevte nejkrásnější japonské hrady, nejzachovalejší a nejvýznamnější chrámy, místa s historií i nádhernou přírodu.
Tato cesta je ideální pro ty, kdo se chtějí během dvou týdnů podívat na nejznámější místa v zemi, navštívit i některá méně navštěvovaná a v maximální možné míře porozumět různým aspektům japonské kultury a stylu života. Celý program se odehrává na ostrově Honšú, v srdci japonského souostroví.
Termíny
DATUM | STAV | |
---|---|---|
1. 7. – 16. 7. 2024 | Volná místa | Chci se přidat |
Program
1. – 4. den – letecký přesun a prohlídka Tokia
Pravděpodobně s jedním přestupem se přesuneme do Japonska.
Během tří dnů v Tokiu se začneme intenzivně seznamovat s japonskou kulturou, kuchyní a samozřejmě i s památkami. Náš pobyt bude plný různých „nej“. Navštívíme nejvýznamnější šintoistickou svatyni Meiji Jingu i nejstarší buddhistický chrám Sensoji. Necháme se ohromit pohledem na největší město světa z nejvyšší stavby v zemi, věže Tokyo Skytree, i z bezplatných vyhlídek v několika mrakodrapech. Podíváme se na nejrušnější křižovatku a nejrušnější nádraží světa, navštívíme rybí trh, zahrady Hamarikju i Národní muzeum.

5. den – jezero Kawaguči a hora Fudži
Celý den strávíme v blízkosti jezera Kawaguči, ideálního místa k pozorování krásné a posvátné sopky Fudži. Bude-li nám počasí přát, nenecháme si ujít nádherné pohledy na Fudži s jezerem v popředí. Toto panorama si lze vychutnat i při návštěvě horkých pramenů na břehu jezera. Dopřejeme si i výhledy z hory Tendžo, pod jejíž vrchol vyjedeme lanovkou. Aktivnější jedinci mohou celé jezero objet na zapůjčeném kole.
Den zakončíme ochutnávkou saké u místních výrobců.

6. den – přejezd k úpatí Japonských Alp a hrad Macumoto
Od jezera se přesuneme do podhůří Japonských Alp. Ve městě Macumoto navštívíme jeden z nejzachovalejších japonských hradů, patřící mezi nejcennější památky v zemi, tzv. Národní poklady. Ubytujeme se v tradičním hostinci rjókanu a v místních lázních onsen poznáme další prvek japonské kultury, koupání v horkých pramenech.

7. den – historické město Kanazawa
Dopoledne projedeme horami, přes Nagano až do Kanazawy. Projdeme se zahradou Kenrokuen, jednou ze tří nejkrásnějších v Japonsku. Staré uličky města nás potom přenesou do časů, kdy Kanazawa byla jedním z kulturních a uměleckých center země. Samurajskou historii nejvíce pocítíme ve čtvrti Nagamači, ale neunikneme jí ani v jiných částech města. Navštívíme bývalou rezidenci samurajského rodu Nomura i zajímavý „Chrám nindžů“ Mjorjudži s tajnými chodbami a místnostmi.

8. den – horské vesničky oblasti Širakawago
Dnes podnikneme celodenní výlet do oblasti Širakawago a Gokajama. Obklopené horami se zde nacházejí malebné vesničky, pro něž jsou typické domy s vysokými špičatými střechami. Díky nim domy snáze odolávají bohaté zimní sněhové nadílce. Některé z nich pocházejí z 18. století a mnohé i nadále slouží svým majitelům jako obydlí. Další byly upraveny na muzea, restaurace a penziony pro turisty.

9. – 11. den – kulturní skvost Kjóto
Bývalé hlavní město Kjóto, největší z japonských měst ušetřených válečného bombardování, je historickým skvostem země plným nádherných chrámů, pavilonů, zahrad a paláců. K těm nejznámějším se počítají Zlatý a Stříbrný pavilon a chrámy Kijomizudera a Fušimi Inari. Kromě nich však navštívíme i některé méně navštěvované, jejichž kouzlo a autenticita většině návštěvníků Kjóta uniká. Vpodvečer 11. dne se přesuneme do Nary.

12. den – Nara, nejstarší hlavní město Japonska
Ještě dříve, než se hlavním městem stalo Kjóto, byla jím Nara. I zde se nacházejí unikátní chrámy zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Tódajdži se chlubí halou Dajbucuden, která bývala největší dřevěnou stavbou světa a ve které se nachází obrovský bronzový Buddha. Ke svatyni Kasuga Tajša vedou cesty lemované množstvím kamenných luceren a ve východní Zlaté síni chrámu Kófukudži, vedle pětipatrové pagody, jsou k vidění nejlepší ukázky buddhistického umění.
Téměř ceý den nám budou dělat společnost jelínci sika, volně se pohybující v parku v okolí nejvýznamnějších památek.

13. den – Ósaka, metropole gurmánů
Moderní metropole Ósaka je jedním z ekonomických center země. Je však také vyhlášená jako místo s možná nejlepší gastronomií v Japonsku, i proto některé z místních specialit ochutnáme. Dominantou města je ósacký hrad, resp. jeho rekonstrukce z konce minulého století. Mrakodrap Umeda Sky Building tvoří dvě věže spojené ve 39. patře plošinou s vyhlídkou na aglomeraci, v jejímž středu se Ósaka nachází.
Tečku za dnešním programem udělá čtvrť Dotonbori, proslulá rušným nočním životem.

14. den – posvátný ostrov Mijadžima
Ostrov Mijadžima, nedaleko Hirošimy, je známý především díky svatyni Icukušima se slavnou bránou torii, zaplavovanou mořským přílivem. V šingonském chrámu Daišo se přiblížíme mystické atmosféře tibetského buddhismu. Pěšky nebo s využitím lanovky se vypravíme na vrchol hory Minsen, nejvyšší bod ostrova ve výšce 535 m n.m., odkud se nám za příznivého počasí naskytne krásný výhled na Vnitřní moře a malé zelené ostrůvky v okolí Mijadžimy.

15. – 16. den – znovuzrozené město Hirošima a návrat do ČR
Projdeme si výstavu v Muzeu památníku míru věnovanou tragédii, ke které v Hirošimě v srpnu 1945 došlo. Prohlédneme si i tzv. Atomový dům, jednu z mála budov ve městě, které nebyly výbuchem zcela srovnány se zemí. Hirošimský hrad naopak zničen byl, ale nyní na jeho původním místě stojí krásná replika, uvnitř které se nachází místní historické muzeum.
Podle konkrétního leteckého spojení buď ještě jednou přespíme v Hirošimě, anebo se vpodvečer odebereme na letiště a vydáme se na cestu zpět do ČR.

Praktické informace
Ubytování
V hotelích odpovídajících 2-3 hvězdičkovému evropskému standardu, 1x ubytování v tradičním japonském penzionu – rjókanu.
Stravování
V ceně ubytování budou snídaně, v ostatních případech se budeme stravovat v místních restauracích.
Doprava
Letecky z ČR do Tokia a zpět z Hirošimy. V Japonsku vyzkoušíme rychovlaky šinkanzeny i regionální vlaky, autobusy i různé formy městské hromadné dopravy a taxíky.
Náročnost
K absolvování cesty není potřeba výjimečná fyzická kondice.
Náklady na cestu
Průvodcovský poplatek: 19 990 Kč při přihlášení do 180ti dnů před odletem; 21 990 Kč při přihlášení 179 – 90 dnů před odletem; 24 990 Kč při přihlášení 89 dní před odletem nebo později.
Poplatek za přípravu, organizaci a průvodcovskou činnost během cesty.
Náklady na místě: cca 36 000 Kč
Zahrnuje ubytování (cca 13 000 Kč), stravování (cca 5 000 Kč), místní dopravu (cca 15 000 Kč), vstupné (cca 3 000 Kč).
Letenka: cca 30 000 Kč
Další: cca 1 500 Kč (cestovní pojištění)
Jak se zúčastnit
Zaujala Vás tato cesta? Chcete se přidat anebo k ní máte nějaké dotazy? Ozvěte se! Vyplňte kontaktní formulář anebo využijte jinou formu kontaktu!